Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Rychlý kontakt

HOTEL VLTAVA -
UBYTOVÁNÍ FRYMBURK
Tel.: +420 734 767 844
E-mail: info@hotelvltava.cz

Aktuální kurzy


PočasíLIPNO RIO PARK

Návštěvníci Olympiského parku budou moci vyzkoušet na 50 sportů - MAPA RIO LIPNO.pdf ke stažení

Lipno nad Vltavou, Frymburk, Nová Pec, Horní Planá, Černá v Pošumaví, Přední Výtoň, Loučovice, Olšina i Vyšší Brod. Ve všech těchto obcích se intenzivně připravuje program Olympijského parku Rio – Lipno 2016. Děti a dospělí si budou moci vyzkoušet 47 olympijských i neolympijských sportů anebo si užít doprovodný program. Například ve Vyšším Brodu bude výstava olympijských známek a fotografií.

Umístění sportovišť už také získalo svou konkrétní podobu. „Po společné domluvě se sportovními svazy a obcemi jsme rozmístili jednotlivá sportoviště do všech lokalit a již se řeší poslední detaily. Všechna sportoviště budou připravena tak, aby se 5. srpna slavnostně otevřela veřejnosti,“ říká Jan Plachý, který je při přípravách jihočeského Olympijského parku zodpovědný za sportovní program.

„Srdcem“ Olympijského parku zůstává Lipno nad Vltavou, kde se kromě studií České televize a Českého rozhlasu bude nacházet třeba hlavní hřiště na plážové sporty, jako jsou třeba volejbal či fotbal, anebo unikátní bazén postavený přímo v Lipenské přehradě. Exhibice profesionálních jachtařů a mezinárodní turnaj olympijských nadějí v rugby budou moci lidé sledovat v Černé v Pošumaví, Frymburk bude centrem královny sportů - atletiky, v Horní Plané se bude hrát tenis, badminton a fotbal, Přední Výtoň nabídne baseball, softball, cyklistiku, rugby či triatlon, do Loučovic zavítají milovníci divoké vody, Nová Pec zase zažije jeden z vrcholů celého programu – start olympijského maratonu přesně v den, kdy se uskuteční také v Riu. 

Špičkové sportovní akce, hvězdy českého sporu  i vítání olympioniků z Ria

Každý, kdo si na jich Čech přijede vyzkoušet letní sporty a fandit našim sportovcům, bude také svědkem mnoha vrcholových soutěží a exhibicí s mezinárodní účastí.

„Chceme lidem předvést letní sporty i v podání špičkových závodníků. Jsme potěšeni, že s námi sportovní svazy a jednotlivé obce na programu spolupracují a výsledkem bude v srpnu velmi bohatá nabídka akcí. Dospělí a děti se budou bavit od rána do večera, na to vsadím boty,“ říká s úsměvem  Plachý.

Jen namátkou lze už nyní upozornit na republiková mistrovství ve vodním slalomu, triatlonu nebo jachtingu, na divácky atraktivní závody v příbřežním veslování, plážovém volejbalu, turnaj reprezentačních týmů do 18 let v basketbalu anebo golfový turnaj v Českém Krumlově. „

Bude toho ale mnohem víc. Připravujeme třeba fotbalový zápas internacionálů TeamEuro96 vedený Pavlem Kukou proti týmu Dynama České Budějovice 35 v čele s Karlem Poborským. 

Na Lipno i za kulturou

Mezi dětmi populární Kašpárek v rohlíku, koncerty, víkendová zábava pro holky a kluky s programem ČT:D, divadla, legendární postavičky Čtyřlístku anebo skupina Portless, která zahraje v pátek 5. srpna během slavnostního zahájení Olympijského parku Rio – Lipno. To je jen letmý pohled do kulturní nabídky Olympijského parku.

„Chceme aktivní sportování, které tvoří hlavní náplň parku, doplnit zábavou vhodnou nejen pro rodiny s dětmi. Proto jsme sáhli po mnoha umělcích oslovujících různé skupiny,“ vysvětluje Michal Caban, jenž pro Olympijský park připravuje doprovodný program: „Léto je tradičně období festivalů. A protože ke sportu hudba patří, chceme jí dát prostor také my. Ať si park užijí velcí i malí, aktivní sportovci i fanoušci, kteří si přijedou na Lipno užít třeba jen atmosféru.“

Kromě Portless anebo energické mladé formace Mydy Rabycad, která se s parkem rozloučí 21. srpna, se na hlavním pódiu v Lipně nad Vltavou představí také Ondřej Ruml & Matěj Benko QuintetDJ MikulášKlára VytiskováEva Emingerová, The Fellas nebo Písecký komorní orchestr.

Kromě muzikantů se návštěvníci, hlavně ti menší, mohou těšit na divadelní představení. „Děti budou bavit soubory Koňmo, Mimotaurus, Kašpárek v rohlíku a další,“ přibližuje Caban. Počítá se také s vystoupením školy tance, víkendovými programy v režii dětských pořadů programu ČT:D anebo různými dovednostními soutěžemi a exhibicemi.

Přímo v samotném srdci parku budou mít svá studia Česká televize a Český rozhlas. Živě bude vždy hodinu dopoledne přispívat na program ČT sport moderátorská dvojice Darina Vymětalíková a Petr Vichnar. Český rozhlas a jeho „R-stream“, stříbrné retro studio, bude podle předběžného plánu zase denně vysílat na rozhlasových vlnách téměř šest hodin až do půlnoci. „Chceme se s našimi posluchači osobně setkávat, což bychom z klasického studia dokázali jen velmi omezeně. Díky parku ale máme skvělou příležitost lidem ukázat rozhlasové vysílání tváří v tvář na místě, kam se přijdou bavit. Proto se těšíme, že si k R-streamu najde v Lipně cestu řada dětí i dospělých,“ zve k návštěvě šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan.

HOTEL VLTVA VE FRYMBURKU BYL VYBRÁN JAKO DODAVATEL UBYTOVACÍCH SLUŽEB PRO POTŘEBY ČESKÉHO OLYMPIJSKÉHO VÝBORU.