Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Rychlý kontakt

HOTEL VLTAVA -
UBYTOVÁNÍ FRYMBURK
Tel.: +420 380 735 605
Fax: +420 380 735 603
e-mail: info@hotelvltava.cz
 

Aktuální kurzy


PočasíPĚŠÍ TURISTIKA

TURISTIKA NA LIPNĚ

Lipenská příroda skýtá bezpočet možností realizace pěší turistiky na více než 200 km značených turistických a naučných stezek, jejichž délka a náročnost uspokojí jak příležitostné výletníky, tak i „ostřílené turisty“. Vyrazit v rámci ubytování v jižních čechách za lipenskou přírodou jistě stojí za trochu námahy, odměnou je pobyt v nádherné nespoutané krajině, pocit absolutní volnosti a nerušené relaxace. Odkazy na mapy a tipy naleznete na stránkách: http://www.lipensko.org/mapy_lipno.php. Příroda je u nás nádherná v každém ročním období.

  • Můžete se vydat na krásné a tajemné ledovcové Plešné jezero, jít po stopách posledního Šumavského medvěda po Medvědí stezce - nejstarší naučné stezce v ČR, podívat se na zříceninu hradu Vítkův Hrádek s rozhlednou a nádherným výhledem na Lipno a Alpy, podívat se, kudy chodil básník Šumavy Adalbert Stifter.
  • Zajímavý je výlet po místech, kde kdysi stály významné sklářské osady a v nedávné době i železná opona u Zadní Zvonkové, určitě Vás nadchne velkolepá síla vody v místě Čertových proudů i Čertova stěna opředená mnoha pověstmi.
  • Můžete se podívat do podzemí Lipenské elektrárny nebo vyrazit na rozhlednu do Rakouského Moldaublicku.
  • Určitě se podívejte i do některého zajímavého muzea v regionu, můžete navštívit světoznámý zámek v Českém Krumlově zapsaný spolu s historickým centrem města do seznamu sesvětového dědictví UNESCO.
  • Milovníky techniky určitě nadchne muzeum historických radiopřijímačů v Hořicích na Šumavě, milovníky hisorie zase rodný domek Adalberta Stiftera v Horní Plané, Poštovní muzeum a nádherná knihovna v Cisteráském klášteře ve Vyšším Brodě.
  • Krásné procházky jsou možné realizovat přímo z hotelu směrem na Lipno nad Vltavou. Přes kopec Marta s pakličkou se poté lesem dostanete až ke Stezce korunami stromů.