Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Rychlý kontakt

HOTEL VLTAVA -
UBYTOVÁNÍ FRYMBURK
Tel.: +420 380 735 605
Fax: +420 380 735 603
e-mail: info@hotelvltava.cz
 

Aktuální kurzy


PočasíTIPY NA VÝLET V JIŽNÍCH ČECHÁCH

Volný čas - Tipy na výlety. Přijeďte se ubytovat na Lipno a poznejte krásy českých památek.

Český Krumlov – je okresní město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické a kulturní centrum jižních Čech. Základní informace, možnost rezervace vstupenek naleznete na: http://www.ckrumlov.info/php/turista/. Český Krumlov - výlet do tohoto skvostu mezi českými památkami jistě zanechá v každém návštěvníkovi nezapomenutelný zážitek. Tento druhý největší renesančně-barokní zámecký komplex v Čechách, je zapsán v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pokud jste přijeli ubytovat se do jižních Čech za poznáním historie, můžete také navštívit Museum voskových figurín nebo Museum útrpného práva a mučících nástrojů. Dalším z nezapomenutelných zážitků je návštěva zámeckého divadla, které je zajímavé svým otáčivým hledištěm.

Rožmberk - "Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají, jest tato kolébka rodu mocného, který po králi první v zemi místo míval, pravým obrazem staročeského mohutného hradu" August Sedláček, historik, 1884. Další informace, návštěvní dobu a ceny vstupného naleznete na: https://www.hrad-rozmberk.eu/cs. Rožmberk - Staročeský hrad, který je se svou sbírkou zbraní další z možností, jak příjemně a naučně strávit volný čas při pobytu v našem hotelu. Prohlídkové okruhy se zhlédnutím katovny, vyhlídkové věže a vzácných sbírek obrazů, jistě splní Vaše požadavky.

Hluboká nad Vltavou – je město ležící v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji, po obou březích řeky Vltavy zhruba 9 km severně od Českých Budějovic. Tipy na výlet nebo rezervaci k návštěvě zámku naleznete na stránkách: https://www.zamek-hluboka.eu/cs. Zámek Hluboká je nádherný romantický zámek s uměleckými sbírkami patří mezi nejnavštěvovanější památky v Čechách. Přes 140 místností je vybaveno bohatými sbírkami nábytku, obrazů, porcelánu, zbraní atd. Milovníky přírody jistě uchvátí zámecký park, jehož přírodní úpravy patří k nejpodivuhodnějším v naší republice. V blízkosti Hluboké nad Vltavou můžete navštívit ZOO.

Vyšší Brod
(německy Hohenfurth) je malé město v jižních Čechách. Leží na řece Vltavě na nejvýchodnější výspě Šumavy (okolní oblast se nazývá Vyšebrodsko). Je nejjižnější obcí ČR. Kousek od Vyššího Brodu naleznete přírodní rezervaci – Čertovu Stěnu: Čertova stěna se zdvihá nad kdysi pověstnými Čertovými proudy řeky Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Chráněné území Čertova stěna bylo spojeno s chráněným územím Luč do Národní přírodní rezervace Čertova stěna - Luč. Informace o Vyšebrodském klášteře a památkách Vyšebrodska včetně tipů na výlet naleznete na: http://www.mestovyssibrod.cz/turista/vy-brod . Vyšší Brod. Zdejší cisterciácké opatství, vzácnou perlu Vltavy, založili mocní Rožmberkové roku 1259 jako důstojné místo svého posledního odpočinku. V oáze duchovního klidu živoucího kláštera návštěvníci objevují vzácné poklady minulosti: nádhernou knihovnu s jejími 70.000 tituly, Vyšebrodskou Madonu i legendární kříž zvaný Závišův, který bývá staven naroveň Českých korunovačních klenotů. Do historie poštovnictví se můžete ponořit ve známém Poštovním muzeu. Nenechejte si ujít ani šumění vodopádů sv. Wolfganga či tajuplnou atmosféru Čertovy stěny.

České Budějovice. Metropole jižních Čech na soutoku řek Vltavy a Malše nabízí pestrou mozaiku turistických zajímavostí. Kromě míst, kde na vás dýchne staletá historie, se můžete vypravit po trase první koněspřežné železnice na evropském kontinentě, ochutnat vyhlášené jihočeské kapry anebo skvělé pivo. http://www.kudyznudy.cz/Kam-pojedete/Jizni-Cechy/Jizni-Cechy/Ceske-Budejovice.aspx. České Budějovice (německy Budweis, popřípadě Böhmisch Budweis) jsou statutární město a správní a kulturní metropole Jihočeského kraje.  Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltava a Malše a nachází se v nich řada historických památek a muzeí. Pro ně a blízkost dalších historicky cenných míst (Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Zlatá Koruna, Vyšší Brod, Třeboň atd.) jsou častým cílem turistů. Ve městě sídlí Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a biskup římskokatolické českobudějovické diecéze.

České Budějovice - průmysl. Pivovar patří mezi úspěšné české podniky, spolu s firmou KOH-I-NOOR HARDTMUTH jsou špičkou v jihočeském průmyslověm odvětví a jejích výrobky potkáte napříč kontinenty. Originální ležák Budweiser Budvar je mezi spotřebiteli oblíbený také díky unikátní délce svého zrání, které trvá 90 dní a máte ho možnost ochotnat také v našich restauracích v Třeboní nebo v hotelu Vltava, stejně tak tvoří světoznámé produkty firmy KOH-I-NOOR HARDTMUTH doplňkový prodej na našich recepcích. Možnosti a nabídky prohlídky pivovaru naleznete na: http://www.budejovickybudvar.cz Doporučujeme také exkurzi v jednom z nejznámějších českých pivovarů. Dozvíte se vše o výrobě piva a uvidíte provoz pivovaru.

Lipno nad Vltavou. Lipno nad Vltavou je malebná obec v jižních Čechách ležící na levém břehu údolní nádrže Lipno nedaleko přehradní hráze. Informace, web kamery a možnosti výletů naleznete na: http://www.lipnonadvltavou.cz/. Lipno nad Vltavou - Městečko nabízí svým návštěvníkům aquapark, bobovou dráhu, Stezku v korunách stromů a řadu jiných aktivit. V zimním období se z Lipna stává vyhledávané lyžařské středisko SKIAREÁL LIPNO.

Elektrárna Lipno. Jedinečná možnost navštívit v doprovodu průvodce podzemní elektrárnu, do které je odváděna voda z největší české vodní nádrže (délka – 48 km ). Detailní informace o vodní elektrárně najdete na: http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/obnovitelne-zdroje/voda/lipno.html. Elektrárna Lipno. Vodní elektrárna Lipno I je součástí vltavské kaskády. Její nádrž s rozlohou téměř 50 km2 představuje svou plochou naše největší umělé jezero. Obsah nádrže 306 mil. m3 vody je využíván pro víceleté řízení odtoku. Regulací odtoku se zvětšují minimální průtoky, omezují povodňové špičky a zvyšuje se výroba v ostatních elektrárnách vltavské kaskády.

Vítkův Hrádek. Zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách, rozhledna. Otevírací doba a další informace: http://www.vitkuvhradek.cz/ . Vítkův Hrádek, je nejvýše položený hrad v čechách(1053m.n.m.) s největší dochovanou obytnou věží tzv. donjonem    o rozměrech 17,5x14m  nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za příznivého počasí také na Alpy v Rakousku. 

Klášter Zlatá Koruna. Cisterciánský klášter založený roku 1263, národní kulturní památka. https://www.klaster-zlatakoruna.eu/cs. Klášter Zlatá Koruna. "V odlehlém, hlubokém údolíčku na levém břehu Vltavy, zastíněném od západu 1084 m vysokým hřbetem lesnaté Kleti a od východu horou Třebonínskou (652 m), ukrývá se skvostná perla středovékého umění- bývalý klášter Svatokorunský, svědek zlatých i zlých časů, pomník české slávy i úpadku, svědek nad jiné věrohodný, jehož dumné zdi mluví k znalci tklivěji než celé svazky historických". Josef Braniš, historik, 1907.